جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
اینستاگرام

شادوبن اینستاگرام چیست و چطور شادوبن نشویم؟

شادوبن اینستاگرام یک روش پیشگیری از مطالب اسپم و بیهوده در اینستاگرام است و کمک میکند مطالب اینستاگرام از قوانین آن پیروی کنند

برای افزایش فالوورهایتان در اینستاگرام باید از طریق هشتگ گذاری و افزایش چالش فکری در مخاطبتان (engagement) به باخبر شدن افراد زیادی از کارهای پیجتان کمک کنید تا افراد علاقمند بیشتری صفحه ی شما را دنبال (follow) کنند.

در این مسیر اگر باخبر شوید پست های شما از طریق هشتگ و در صفحات Tag و… اینستاگرام به مخاطبان نمایش داده نمیشود چه کار میکنید؟

این خبر بسیار دردناک و دلسرد کننده است اما اتفاقی است که صفحات مختلفی با آن مواجه میشوند و گاهی ممکن است از این مشکل باخبر نیز نباشند.

شادوبن چیست؟

شادوبن اقدامیست در جهت جلوگیری از انتشار مطالب افراد در رسانه های اجتماعی!

این کار به تشخیص تیم و صاحب امتیاز شبکه ی اجتماعی(مانند اینستاگرام) صورت میپذیرد و در بسیاری از موارد افراد از این اتفاق باخبر نمیشوند.

به دنبال شادوبن شدن پیج شما، مطالب شما جز برای افرادی که شما را فالوو میکنند به افراد دیگری نمایش داده نمیشود.

شادوبن کردن صفحات به اینستاگرام کمک میکند برای اجرای قوانین خود اجبار ایجاد کند و افراد مجبور شوند به قوانین حاکم بر این سایت احترام بگذارند.

برخی از حساب های کاربری در اینستاگرام برای افزایش فالوور در پیج خود اقدام به انجام کارهای غیرقانونی نظیر استفاده از ربات ها، استفاده از هشتگ های زیاد و غیر مرتبط به پست خود میکنند.

از نظر اینستاگرام این صفحات نباید وجود داشته باشند و بهتر است کم کم از اینستاگرام حذف شوند تا افراد واقعی با مطالب واقعی و قانونی رشد کنند.

در ابتدا اینستاگرام از این امکان خود به صورت واضح پرده برداری نکرده بود اما به دنبال شکایت افراد زیادی مبنی بر عدم نمایش پستهایشان در هشتگ های اینستاگرام اقدام به انتشار بیانیه ای در نهم اسفند ماه سال پیش نمود و از این امکان پرده برداشت!

از کجا بدانم شادوبن شدم؟

راحت ترین راه برای اینکه بدانید شادوبن شده اید این است که روی یکی از هشتگ های مطالبتان بزنید و در صفحه ای که باز میشود به دنبال پست خود بگردید! اگر پست خودتان را نمیبینید به احتمال زیاد شادوبن شده اید.

البته این روش برای هشتگ هایی که مطالب زیادی برای آن منتشر شده است بسیار خسته کننده و طولانی خواهد بود چون طول میکشد پست خود را پیدا کنید!

اگر مطلبتان را به تازگی ارسال کرده اید بهتر است پس از زدن روی هشتگ مطلبتان به قسمت recent در بالای صفحه ی تازه باز شده بروید!

همچنین میتوانید از چند کاربر (حدود ۵ کاربر) که صفحه ی شما را دنبال نمیکنند بخواهید این کار را برایتان انجام دهند و به شما اطلاع دهند که آیا پست شما را در آن هشتگ دیده اند یا نه؟!

اگر از این ۵ کاربر(که به دقت کار را انجام میدهند)، یک یا ۲ نفر پست شما را دیده اند به نظر میرسد در محدوده ی خطر در حال فعالیت هستید و توصیه میکنیم قوانین اینستاگرام را دوباره بخوانید و حتما آنها را رعایت کنید.

ار هیچکدام پست شما را ندیده اند به احتمال زیاد شما شادوبن شده اید! اما نگران نباشید در واسط مگ راه حل برای آن وجود دارد…

چرا شادوبن شده ام؟ باید چکار کنم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که یک اکانت شادوبن شده باشد، ما در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم و اگر یکی از آنها را انجام داده اید باید همین لحظه از ادامه ی آن کار جلوگیری کنید و آن را انجام ندهید:

  • استفاده از ربات یا ابزارهایی که بصورت خودکار برایتان کارهایی را انجام میدهند!
   اگر برای رشد صفحه ی خود از خودتان مایه نمیگذارید و فعال نیستید شما در حال یک رشد جعلی و دروغین هستید.
   اینستاگرام بر این نکته تاکید دارد که خودتان باشید! برای مثال در بیانیه ی خود تاکید میکند که برای تولید محتوای پیجتان یک استراتژی و هدف داشته باشید تا در ارتباط با مخاطبان واقعی خود قرار بگیرید.
   استفاده از ربات یک تاکتیک و استراتژی غیر قانونی در اینستاگرام است و نباید از این روش استفاده شود.
  • استفاده از نرم افزارهای غیررسمی
   ممکن است شما حساب های کاربری زیادی در اینستاگرام داشته باشید و نتوانید با استفاده از اینستاگرام وارد همه ی آنها شودی (چون محدودیت استفاده دارد) و از یک نرم افزار دیگر برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید! این اشتباه و خلاف قوانین ایسنتاگرام است.
   اینستاگرام شبیه تلگرام نیست و نباید از جایگزین های اینستاگرام برای دسترسی به اینستاگرام استفاده کرد.
  • استفاده از هشتگ نامناسب
   برخی هشتگ ها محبوب هستند و مخاطبین زیادی میتوانند از طریق آن به مطلب شما مراجعه کنند اما این به این معنی نیست که میتوانید برای هر مطلبی از آن هشتگ استفاده کنید.
   اینستاگرام میتواند استفاده از هشتگ های خاصی را محدود کند یا پست شما را از آن هشتگ حذف کند.
  • حساب شما ریپورت میشود!
   اگر حساب شما مکررا توسط افراد دیگری به اینستاگرام گزارش شود، اینستاگرام مبنا را بر این خواهد گذاشت که شما در حال تولید محتوای نامناسب هستید.
   برداشت دیگر از ریپورت های زیاد این است که شما در حال نقض قوانین اینستاگرام هستید پس بهتر است به شما اجازه ی مطرح شدن بیشتر را ندهد. ممکن است حساب شما را شادوبن یا حتی حذف نمایند.
  • شما بیش از محدودیت های زمانی اینستاگرام فعالیت می کنید
   اینستاگرام محدودیت هایی برای خواندن،فالو کردن،لایک کردن،نظر دادن و… در طول روز و ساعت دارد.
   برای مثال اگر در روز بیش از ۸۰ نفر را فالو کنید اینستاگرام فکر میکند این کار را یک ربات انجام میدهد پس حساب شما مشکوک است.
  • ورود با IPهای مختلف به نرم افزار اینستاگرام
   ممکن است برای استفاده از سایر نرم افزارها از فیلترشکن استفاده کنید و بدون خاموش کردن آن وارد اینستاگرام شوید.پس از پایان کارتان از آن خارج شوید و فیلترشکن را نیز خاموش کنید.سپس دوباره بدون فیلترشکن وارد اینستاگرام شوید و این اتفاق چندین بار بیافتد.
   هر بار استفاده از این نرم افزارها باعث تغییر شماره ی IP شا میشود و سیستم هوشمند اینستاگرام به این مورد نیز حساس است و این تغییرات ناگهانی و پی در پی میتواند به شادوبن شدن و حذف پیج شما نیز بیانجامد.

فالو و آنفالو کردن های پی در پی،کامنت های تکراری و زیاد و موارد مشابه میتواند برای شما مخاطب جذب کند اما حقیقت این است که این مخاطبان به صورت بی هدف و فله ای به پیج شما اضافه شده اند و کمکی برای افرادی که به دنبال کیفیت هستند نمیکند.
این اقدامات به احتمال زیاد شما را شادوبن خواهند کرد و از جذب مخاطبان واقعی و با کیفیت برای پیجتان جلوگیری میکنند.

برای اینکه بتوانید حساب خود را از شادوبن خارج کنید انجام کارهای زیر به شما کمک خواهند کرد:

 • استفاده از ربات ها و سایر امور که به دست انسان انجام نمیشود را محدود کنید و با رعایت ایمنی دسترسی آنها به حسابتان را از بین ببرید.
  راهنمای انجام: از طریق کامپیوتر وارد حساب اینستاگرامی خود شوید و به قسمت Edit Profile بروید.
  سپس وارد قسمت Authorized Applications شوید.
  لیستی از ربات ها و سیستم هایی که به حساب شما متصل هستند را خواهید دید.
  با زدن دکمه ی Revoke Access دسترسی همه ی آنها از بین خواهد رفت.
  به یاد داشته باشید داشتن ۱۰۰ فالوور که نسبت به پست ها و محصولات شما واکنش نشان میدهند بهتر از داشتن ۱۰۰۰ فالوور است که علاقه ای به پست های شما ندارند و واکنشی در برابر آنها نشان نمیدهند.
 • از هشتگ های ممنوعه استفاده نکنید.
  ما تلاش میکنیم لیستی از کلمات ممنوعه که به احتمال زیاد میتوانند پیج شما را شادوبن یا غیرفعال کنند را در هشتگ های غیرمجاز فارسی در اینستاگرام قرار دهیم و شما نیز میتوانید کمک کنید تا این لیست را برای استفاده ی همدیگر تکمیل کنیم.
  اگر از هشتگ های ممنوعه در پستی استفاده کرده اید آنرا حذف کنید.
 • اگر کپی میکنید پیج مبدا را منشن کنید!
  شما باید اقدام به تولید محتوای منحصر به خود کنید و از کپی کردن مطالب دیگران اجتناب کنید!
  اگر کپی میکنید باید در ۳ خط اول مطلبتان یک منشن به پیج مبدا (که از آن کپی کرده اید) به صورت Repost داشته باشید. (مثال: repost from @vaaset# که آی دی @vaaset به عنوان مثال ذکر شده و شما باید آی دی پیج مبدا را به جای آن قرار دهید)
 • یک تا دو روز استراحت کنید.
  گزارشاتی وجود دارد که نشان میدهد صفحات تا ۴۸ ساعت پس از رعایت کردن موارد بالا از حالت شادوبن خارج شده اند. البته این زمان میتواند برا شما طولانی تر یا کوتاه تر نیز بشود.
 • تبدیل اکانت بیزینسی به اکانت شخصی
  درباره ی این روش قطعیتی وجود ندارد اما برخی کاربران گزارش داده اند که با این روش توانسته اند محدودیت شادوبن شدن پیجشان را از بین ببرند.
 • به اینستاگرام گزارش ارسال کنید
  برخی کاربران با ارسال گزارش خطا برای ایسنتاگرام توانسته اند محدودیت خود را از بین ببرند. البته آنها توصیه میکنند در متن تماس خود اسمی از شدوبن نبرید و به جای آن بنویسید که در فلان هشتگ پست شما نمایش داده نمیشود.
 • در پایان قوانین و خط مش اینستاگرام را بخوانید و رعایت کنید تا بار دیگر شادوبن نشوید! البته ممکن است اینبار صفحه ی شما حذف شود…!
برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن