جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
افزایش فروش

چطور فروش اینترنتی محصولاتمان را افزایش دهیم؟

فروش بیشتر خون بیشتری را وارد رگ های کسب و کار شما می کند، البته فروش بیشتر مستلزم دانستن 10 نکته ی زیر است

فروش هرچه بیشتر، دغدغه بسیار مهمی است که همیشه ذهن صاحبان کسب وکار را درگیر خود کرده است.

ماندگاری و دوام یک کسب وکار به فروش هرچه بیشتر، مستمر و مداوم محصول یا خدمت تولیدی آن شرکت وابسته است. برای پاسخ به این دغدغه البته ضروری و مهم، روش هایی وجود دارد که در این مقاله مختصرا به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم داشت.

به شایستگی های محصول خود ایمان داشته باشیم

آیا خانواده شما از محصول شرکتتان استفاده می کنند؟

آیا وقتی محصولتان را به مشتری پیشنهاد می دهید باور دارید که رضایت خاطر او از خرید محصول شما حاصل خواهد شد؟

اگر چنین نیست باید نقاط ضعف محصول خود را برطرف کرده تا بتوانید با اعتقاد کامل به آن، فروش خود را انجام دهید؛ در غیر اینصورت فروش شما روز به روز کمتر خواهد شد.

رقبای خود را بشناسیم و مزایا و معایب محصولاتشان را بدانیم

تا وقتی ندانید که محصولات رقبای شما چه ارجحیتی بر کالای شما دارند نمی توانید نقیصه های خود را برطرف کرده و در میدان رقابت بتازید.

همچنین دانستن معایب کالای رقیب می تواند شما را در معرفی کامل تر محصول تان به مشتری، یاری کند.

ارتباط خود با مشتری را عمق ببخشیم

امروزه دیگر بازاریابی صرفا خرید و فروش کالا نیست و بازاریابی رابطه مند است که مشتری را وفادار کرده و تبلیغات دهان به دهان محصول ما را افزایش خواهد داد.

بدیهی ترین راه رابطه مند کردن ارتباط با مشتری آن است که خدمات بیشتر و بهتری به او ارائه دهیم، از او بابت محصولات مان نظرخواهی کنیم، نام خانوادگی او را به خاطر سپاریم و در مناسبت های مختلف و به بهانه های مختلف با رعایت این مطلب که مزاحمتی برای او ایجاد نشود) با او در تماس باشیم.

کارکنان خود را آموزش دهیم

هرقدر که شما با مشتریان تان، خوب برخورد نموده و هوای آنها را داشته باشید، یک برخورد ناصحیح از سوی کارمندان شما، تمام زحمات شما را بر باد خواهد داد.

پس علاوه بر توجه ویژه ای که به هنگام استخدام کارکنانتان باید خرج دهید، نباید از هیچ کوششی جهت آموزش و توانمند کردن آنان در قبال برخورد با مشتری فروگذار نمایید.

شنونده خوبی باشیم و کمترسخن بگوییم

تا زمانی که ندانیم مشتری چه نیازی دارد و دنبال چه می گردد، نمی توانیم محصول مطلوب را به او معرفی کنیم.

پس به جای اینکه مانند نوار کاست یکسره صحبت کنیم بگذاریم تا مشتری نیاز خود را مطرح کرده تا بتوانیم کوتاه ترین و بهترین راه حل را به او پیشنهاد دهیم.

مشاور باشیم و نه صرفا یک فروشنده

برای مشتری جذابیت دارد که شما علاوه بر آنکه محصول خود را معرفی می کنید، نیازهای جانبی او را نیز تشخیص داده و در حد معلومات و تخصصتان او را راهنمایی کنید.

اینگونه است که مشتری به شما اعتماد بیشتری کرده و نسبت به شما وفادار خواهد ماند. در این باره میتوانید به مقاله ی دیگر ما با عنوان فروش مشاوره ای در ۶ قدم درآمد شما را افزایش میدهد! سر بزنید

مزیت رقابتی و مزیت نسبی ایجاد کنیم

مزیت نسبی بدان معناست که نسبت به سایر همکاران و رقبای خود در یک یا چند زمینه بهتر عمل کنیم.

این زمنیه ها می تواند قیمت مناسب تر، بسته بندی شکیل تر، ارائه خدمات برتر و یا حتی برخورد صمیمانه و صادقانه تر از رقبا با مشتری باشد.

اما مزیت رقابتی بدان معناست که به دنبال حرکتی جدید و منحصر به فرد در کسب وکار خود باشیم که قبل از این به ذهن رقبای ما نرسیده و بتوانیم از آن برای جذب کردن مشتری استفاده کنیم.

خدمات اضافه بر سازمان ارائه دهیم (اشانتیون، هدیه و …).

خدمات اضافی، ارزش افزوده و بیش از نیاز، اسباب رضایت خاطر و سرور مشتری را فراهم می آورد و ذهنیت مثبتی از خرید در ذهن او ایجاد می کند.

این مهم می تواند یک پذیرایی ساده، یک اشانتیون یا هدیه مختصر، یک بسته بندی نفیس یا یک کارت تخفیف جهت خرید بعدی باشد.

تبلیغات به موقع و هدفمند داشته باشیم

توجه و اهتمام به تبلیغات در زمان های مناسب مانند ماه آخر هر فصل یا اعلان و اعلام جشنواره های فروش، درصدهای تخفیف، افتتاح فروشگاه های جدید، تغییر آدرس و افزودن محصول یا خدمت جدید به سبد محصولات، در آگاه سازی مشتری و در نتیجه خرید او از ما بسیار مؤثر خواهد بود.

تکنیک های جدیدفروش رافرا بگیریم

اگر همه نکات فوق را به خوبی رعایت کنیم اما نتوانیم خود را به مشتری شناسانده یا مشتریان مان را بشناسیم و کالا یا خدمت خود را به آنها بفروشیم، آب در هاون کوبیده ایم.

پس به جای اینکه دست روی دست گذاشته و منتظر سررسیدن مشتری باشیم، می بایست روش های نوین و اثرگذار فروش را آموخته و در همه جا به دنبال مشتری مناسب خود بگردیم.

برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن