جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
ویدیو

چطور ویدیوهای پربازدید و حرفه ای بسازیم؟ قسمت دوم

در قسمت دوم محسن نبوی وارد بحث های اصلی تولید محتوای ویدیویی و ویدیو مارکتینگ شده است!

امروز در واسط مگ در کنار شما هستیم با قسمت دوم یک ویدیوی کمیاب و حرفه ای که به شما کمک میکند برای اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ویدیوهای حرفه ای و کاملی بسازید که منجر به جذب بازدید کننده و مشتری شود.

این ویدیو کاریست از امیر زمانی ها و محسن نبوی که در زمانی حدود یک ساعت و بیست دقیقه برای شما بازدید کنندگان واسط مگ آماده شده است.

دکتر محسن نبوی لیسانس مدیریت بازرگانی دارد، فوق لیسانس خود را در رشته ی سینما و تئاتر(سناریو نویسی و نمایش نامه نویسی) اخذ کرده است و هم اکنون دانشجوی دکتری Media Marketing است. او در کنار مشغله های تحصیلی خود مشغول تولید فیلم و سناریو نویسی نیز هست و علاقه اش را تولید فیلم های کوتاه میداند.

امیر زمانی ها نیز محقق در زمینه ی مهندسی ارتباطات است و حدود ۴ سال است که در حال برگزاری ایونتی با عنوان ایونت همفکر است که در بیش از ۳۵ شهر ایران برگزار شده است.

در ادامه ی این مطلب میتوانید قسمت دوم ویدیوی آموزش تولید ویدیوهای حرفه ای در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی را ببینید یا محتوای متنی آنرا بخوانید.(توصیه ی من دیدن ویدیو است)

در این ویدیو امیر زمانی ها به عنوان مجری و محسن نبوی به عنوان کارشناس پاسخگوی سوالات است.

اگر قسمت قبل را ندیده اید روی تصویر زیر کلیک کنید و قسمت اول چطور ویدیوهای پربازدید و حرفه ای بسازیم؟ را ببینید تا متوجه ادامه ی ویدیو شوید!

مشاهده ی ویدیوی قبلی سایت واسط مگ

متاسفانه کیفیت این قسمت به دلیل آپلود روی سرویس نماشا کم است…

من برخی تجهیزات را خریدم، با دوربین گوشی ام حالا چکار کنم؟

خب پس حالا همه چیز برای ضبط ویدیو آماده است حالا چیزی جز شما مهم نیست!
در قدم اول ظاهر شما مهم است!
در ارتباط معمولی و طبیعی اگر کسی شما را ببیند در عرض ۳ ثانیه اولین برداشت ذهنی را از شما انجام خواهد داد.

ویدیو نیز همین گونه است. پس از اجرای ویدیو مخاطب شما ناخودآگاه اولین برداشت را از شما خواهد داشت. پس این مهم است که ظاهر شما متناسب باشد.

البته نیاز نیست حتما کراوات بزنید یا… اما این مهم است که ظاهر شما با ویدیویی که ضبط خواهید کرد و با شخصیت برند شما متناسب باشد.

شما نمیتوانید در مورد آموزش مدیریت ویدیو ضبط کنید اما در ویدیو با تیشرت شیکاگو بولز نشسته باشید و ادعا کنید که میتوانید یک شرکت را نجات دهید.

البته اینها درباره ی فرهنگ خودمان در ایران است. شاید شما در خارج از ایران بتوانید چنین کاری کنید اما در ایران با این سبک کسی شما را باور نخواهد کرد.

در قدم دوم هویت های بصری شما یا برندتان مهم است

اگر سازمان هستید باید ویدیوی شما لوگوی سازمانتان را داشته باشد.

لوکیشن شما نیز مهم است و اگر دارید در مورد آشپزی حرف میزنید نمیتوانید در کارگاه ریخته گری این ویدیو را ضبط کنید.

یکسری از پیام های شما از طریق گفتارتان منتقل میشود اما ویدیو بصری است و قائم به دیدن است و یکسری از پیام های شما باید بدون گفتار و با توجه به ویدیو انتقال یابد.

آیا استفاده از پرده سبز برای تغییر لوکیشن ویدیو را توصیه میکنید؟ فضا را مصنوعی نمی کند؟

ویدیو دیدنی است. افراد هرچقدر حرفه ای تر میشوند در یک ویدیو به محتوایی که ارائه میشود توجه میکنند اما حقیقت این است که بیشتر افراد به جاذبه های تصویری ویدیو توجه میکنند.

اگر یک ویدیو را مینیمایز کنید و فقط صدای آن را بشنوید و متوجه محتوای آن شوید و هیچ چیز را از دست ندهید مطمئن باشید آن ویدیو یک ویدیو نیست!!!

سینما و ویدیو هنر هفتم است و مشتق شده از موسیقی،نقاشی،رقص و… است و اینها در کنار هم میشوند سینما! این یک ابزار قوی است و با استفاده از پرده ی سبز و ابزارهای مشابه و حذف یکسری عناصر، شما در حال حذف هر یک از پایه های اصلی ویدیو هستید!

ما حدود ۵۲ حالت و فرمت مختلف برای ویدیو داریم که یکی از آنها پرده ی سبز ( کروماکی ) است.

من یکی از مخالفان جدی استفاده زیاد از کروماکی هستم. فکر کنید در طول یک ماه هر روز در سه وعده غذای مورد علاقه ی شما را برایتان می آورند تا بخورید! آیا در پایان ماه حالتان از آن غذا به هم نمیخورد؟ پرده ی سبز نیز به همین صورت است.

ارزش ویدیو در تنوع است. نما و کادر شما باید تغییر کند تا چشم بیننده و ذهن وی خسته نشود.

توجه کنیم استفاده از پرده سبز نیازمند متخصص است و یک کار ساده نیست.

به نظر من نداشتن ویدیو بهتر از داشتن یک ویدیو بد است! چون یک ویدیوی بد اثری میگذارید که باید تلاش کنید آن را درست کنید.

اگر پرده ی سبز استفاده میکنید باید بدانید چه میخواهید بگویید و موضوع سخن شما چیست و سپس متناسب با آن یک پس زمینه ی مناسب انتخاب کنید.

متناسب یعنی از نظر محتوای سخن شما و پس زمینه ی شما ارتباطی وجود داشته باشد و تصویر زمینه دارای عمق باشد و یک تصویر flat نباشد.

تصویر پس زمینه باید با وسواس انتخاب شود، شما قرار است کجای تصویر بایستید؟ چقدر بزرگ نمایی و کوچک نمایی نیاز خواهد بود؟ چقدر محتوا و… در تصویر پس زمینه وجود دارد که میتواند حواس بیننده را پرت کند؟

نکته: افرادی که از راحتی استودیو دل کنده و به فضاهای مختلف و واقعی موضوعشان میروند در ذهن مخاطبان افراد جدی تری هستند برای ارائه ی آن مطلب و برند بهتری را میسازند!

 

روی تصویر زیر کلیک کنید و قسمت سوم چطور ویدیوهای پربازدید و حرفه ای بسازیم؟ را نیز ببینید!

ویدیوی بعدی واسط مگ

لطفا نظرات و سوالات خود را درباره ی این ویدیو برای ما بنویسید
برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن