جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
ویدیو

چطور ویدیوهای پربازدید و حرفه ای بسازیم؟ قسمت اول

ساخت ویدیوهای پربازدید و حرفه ای در اینستاگرام فرمول خودش را دارد!

امروز در واسط مگ در کنار شما هستیم با یک ویدیوی کمیاب و حرفه ای که به شما کمک میکند برای اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ویدیوهای حرفه ای و کاملی بسازید که منجر به جذب بازدید کننده و مشتری شود.

این ویدیو کاریست از امیر زمانی ها و محسن نبوی که در زمانی حدود یک ساعت و بیست دقیقه برای شما بازدید کنندگان واسط مگ آماده شده است.

دکتر محسن نبوی لیسانس مدیریت بازرگانی دارد، فوق لیسانس خود را در رشته ی سینما و تئاتر(سناریو نویسی و نمایش نامه نویسی) اخذ کرده است و هم اکنون دانشجوی دکتری Media Marketing است. او در کنار مشغله های تحصیلی خود مشغول تولید فیلم و سناریو نویسی نیز هست و علاقه اش را تولید فیلم های کوتاه میداند.

امیر زمانی ها نیز محقق در زمینه ی مهندسی ارتباطات است و حدود ۴ سال است که در حال برگزاری ایونتی با عنوان ایونت همفکر است که در بیش از ۳۵ شهر ایران برگزار شده است.

در ادامه ی این مطلب میتوانید قسمت اول ویدیوی آموزش تولید ویدیوهای حرفه ای در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی را ببینید یا محتوای متنی آنرا بخوانید.(توصیه ی من دیدن ویدیو است)

در این ویدیو امیر زمانی ها به عنوان مجری و محسن نبوی به عنوان کارشناس پاسخگوی سوالات است.

قسمت اول ویدیو که ۱۵ دقیقه و در زیر قابل مشاهده است بیشتر به مقدمات میپردازد.

حداقل امکانات لازم برای تولید یک ویدیوی حرفه ای اینستاگرام چیست؟

اجازه دهید من بحث را از نقطه ی دیگری شروع کنم و به پاسخ سوال شما برسم.

یکی از عوامل بزرگ برای عدم موفقیت در ویدیوی حرفه ای ترس از دوربین است.به نظر من ابزار مورد نیاز در فیلم برداری مانند دوربین حکم یک اسب را دارد که اگر از آن بترسید یا نمیتوانید سوارکاری کنید یا از اسب خواهید افتاد!

ویدیو و دوربین نیز همینطور است و هر چقدر ترس کمتری از دوربین داشته باشید سوارکار بهتری خواهید بود و میتوانید ویدیوهای بهتری تولید کنید.

ترس از دوربین باعث خواهد شد روح ارائه ی شما در ویدیو از بین برود و یک ویدیوی مصنوعی خواهید ساخت که کسی آنرا دوست نخواهد داشت.

برای جلوگیری از ترس ناشی از دوربین و ویدیو چکار کنیم؟

هر چقدر بیشتر با اسبتان زمان سپری کنید ترستان کمتر خواهد شد. بیشتر تلاش کنید در جلوی دوربینتان باشد و توجه کنید که اگر ویدیوی شما خراب شد میتوانید آنرا حذف کنید! این نکته ای است که بیشتر افراد آن را فراموش میکنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از بازیگران بزرگ نیز گاهی ترس از دوربین دارند و گاهی یک سکانس را به برداشت ۲۰ تا ۳۰ نیز میرسانند.

اما بزرگترین راز این است که باید تمرین زیادی انجام دهید و بهتر است کسی در کنارتان باشد که شما و حرکاتتان را تصحیح کند.
البته الزاما وجود فردی برای تصحیح حرکات و… نیاز نیست اما اگر وجود داشته باشد راه پیشرفت را برایتان هموارتر خواهد کرد.
قدم بعدی چیست؟

خب حالا قدم بعدی داشتن یک دوربین،شرایط نوری مناسب و صداست! این سه تا فاکتورهای برجسته هستند!

بسیاری افراد دوربین حرفه ای ندارند! پیشنهاد من این است که اگر بودجه ای در حدود ۱۲ میلیون تومان برای خرید دوربین ندارید،بهترین انتخاب همان دوربین گوشی شماست.

بسیاری از گوشی های موبایل دوربین های خوبی دارند و میتوانند کار شما را راه بیاندازند.

برای صدا میتوان از هندزفری نیز استفاده کرد و با پیشرفت کارتان میتوانید یک میکروفن یقه ای بخرید و برای نور که جزء مهمترین قسمت های ویدیو است میتوانید از نور خورشید استفاده کنید که بهترین نور طبیعی برای تولید ویدیو است.

شما با یک نور حرفه ای و یک دوربین ارزان میتوانید یک ویدیوی حرفه ای بسازید اما با یک دوربین حرفه ای و نور بد این امکان را نخواهید داشت.

اگر تسلط به ابزارهای نورپردازی و… ندارید سعی کنید ویدیوهای خود را در نور روز فیلم برداری کنید.

یک روش این است که رو به پنجره بدون اینکه نور خورشید مستقیما به صورتتان بخورد بنشینید و دوربین را نیز روبروی خود قرار دهید.

اگر میخواهید ویدیو را در بیرون از جای مسقف ضبط کنید سعی کنید در جایی قرار بگیرید که نور بصورت عمود به صورت شما نتابد.

زاویه تابش ۴۵ تا ۳۰ درجه برای ضبط ویدیو مناسب است.

ویدیوی بعدی واسط مگ

لطفا نظرات و سوالات خود را درباره ی این ویدیو برای ما بنویسید
برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن