جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
اینستاگرامسایر مطالب

چطور پروفایل حرفه ای برای کسب و کار در اینستاگرام بسازیم

دو کلید برای موفقیت استراتژی شما در اینستاگرام وجود دارد: اول محتوای شما،دوم پروفایل شما! امروز در واسط مگ به شماره دو خواهیم پرداخت.

دو کلید برای موفقیت استراتژی شما در اینستاگرام وجود دارد:

  • محتوای صفحه ی شما
  • پروفایل شما!

امروز در واسط مگ به شماره ۲ خواهیم پرداخت.

بهینه سازی پروفایل اینستاگرام شما یکی از راه های بسیار مهم است که برای موفقیت استراتژی کسب درآمد خود میتوانید در این پلتفرم انجام دهید. اگر به دنبال انجام کارهای کوچک با نتایج بزرگ برای رشد کسب و کارتان در اینستاگرام هستید،این پست پیشنهاد واسط مگ به شماست تا بدانید چطور یک پروفایل حرفه ای برای کسب و کارتان بسازید!

از این نوشته میتوانید به عنوان یک چک لیست استفاده کنید!

بیزینس پروفایل خود را فعال کنید

این مطلب نیز میتواند کمکتان کند: آیا Bussiness Profile اینستاگرام را فعال کنیم؟

مطمئن شوید اکانت مربوط به کسب و کار شما به پروفایل تجاری در اینستاگرام ارتقا پیدا کرده است تا بتوانید از امکانات آن برای کسب و کارتان استفاده کنید.

  1. وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید
  2. روی عبارت Switch to Business Profile بزنید.
    در این مرحله شما نیاز به یک حساب فیسبوکی خواهید داشت که باید آن را از طریق مراجعه به سایت فیسبوک و ثبت نام در آن ایجاد کنید.
    برای این منظور کافیست پس از ثبت نام در فیسبوک (فیلتر است) وارد مرحله ی ۲ در چند خط بالاتر شوید و با انتخاب Switch to Business Profile اقدام به وارد کردن مشخصات حساب فیسبوک خود نماید و صفحه ای که در فیسبوک ساخته اید را انتخاب کنید.
  3. سایر جزئیات مانند category (دسته بندی کسب و کارتان) و contact information (اطلاعات تماس با شما که به صورت دکمه در پیج اینستاگرامتان نمایش داده خواهد شد) را وارد کنید.
  4. روی Done کلیک کنید.

نام کاربری شناخته شده و قابل جستجو انتخاب کنید

مطمئن شوید نام کاربری که انتخاب میکنید شناخته شده و قابل جستجو در قسمت جستجوی اینستاگرام باشد.

برای مثال ما برای واسط نام کاربری @vaaset را برگزیده ایم که همان نام خودمان است و اگر کسی به دنبال ما در اینستاگرام باشد احتمال اینکه همین نام کاربری را جستجو کند بسیار بیشتر از سایر اسم ها است.

اگر نام کاربری شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است سعی کنید آن نام کاربری را به دست آورید و اگر موفق نشدید و باید نام دیگری انتخاب کنید باید نام کسب و کارتان را به عنوان قسمت اول نام کاربری خود در اینستاگرام انتخاب کنید. برای مثال اگر نام کاربری @vaaset توسط شخص دیگری ثبت شده بود برای ما بهتر بود نام جدیدمان به صورت @vaaset.net یا چیزی شبیه به این باشد که اسم vaaset در ابتدای آن باشد.

این کار کمک میکند در هنگام جستجو احتمال دیدن شما توسط افراد افزایش پیدا کند.

همچنین توجه داشته باشید که شما در هر زمان دیگری نیز میتوانید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید.

یک تصویر پروفایل به یاد ماندنی و شناخته شده انتخاب کنید

آیا مخاطبانتان تصویری و شکلی از شما در ذهن دارند؟ برای مثال لوگوی شما را میشناسند؟ یا اینکه آیا دوست دارید با تصویر خاصی مثل لوگوی خودتان شناخته شوید؟

خب اگر شما را با لوگویتان میشناسند همان لوگو را به عنوان تصویر پروفایلتان قرار دهید.

اگر تصویر خودتان معرف کسب و کارتان است(مانند بسیاری از افراد که سخنران هستند یا کارهایی میکنند که نام خودشان برند است مثل: حسن ریوندی) یک تصویر از خودتان رو پروفایل بگذارید.

توجه داشته باشید که حداقل کیفیت عکس برای این قسمت در اینستاگرام سایز ۱۱۰در۱۱۰ پیکسل است و سعی کنید از این عدد زیاد جابجا نشوید.

تلاش کنید سایز تصویرتان زیر ۲۰۰ در ۲۰۰ پیکسل باشد و حتما دقت کنید تصویری مات ، غیر شفاف یا بد انتخا نکنید.

اگر از تصویر شخص استفاده میکنید حتما چهره ی او مشخص باشد و از تصاویری با فاصله ی زیاد از صورت شخص استفاده نکنید.

بیوگرافی خود را بهینه کنید

محل بیوگرافی در اینستاگرام
محل بیوگرافی در اینستاگرام

حداکثر ۱۵۰ کلمه برای نوشتن بیوگرافی خود در قسمت Bio در اختیار شماست.

از این تعداد برای شناساندن خود به بینندگان استفاده کنید و جواب این سوال را به آنها بدهید: چرا باید مرا دنبال کنید؟

شما میتوانید از هشتگ و لینک بیو به صورت @vaaset برای تگ کردن اشخاص در Bio خود استفاده کنید.

همچنین کاربران اینستاگرام به کلمات کلیدی نیز نگاه میکنند پس این یک فکر فوق العاده است که کلمات کلیدی مربوط به خودتان را در bio نیز قرار دهید.

از مزیت هایی مثل قرار دادن شکلک، شکستن خطوط و رفتن به خط بعد نیز برای افزایش تاکید یا جلب توجه بیشتر به بیوگرافی خود استفاده کنید.

از یک عبارت call to action استفاده کنید

Call to action یا به صوت مخفف CTA یعنی از مخاطبان خود بخواهید کاری را انجام دهند.

از این تکنیک باید برای تحریک کاربرانتان جهت کلیک روی تنها لینکی که اینستاگرام امکان قرار دادن آن در پروفایلتان را میدهد استفاده کنید.

محل لینک پروفایل در اینستاگرام
محل لینک پروفایل در اینستاگرام

برای مثال میتوانید بنویسید: (برای دانلود رایگان روی لینک زیر بزنید) یا (برای عضویت رایگان روی لینک بزنید).
همچنین میتوانید از شکلک دست که به سمت پایین اشاره میکند استفاده کنید تا بیننده بداند که در زیر آن اشاره یک لینک وجود دارد.

توجه داشته باشید که آن لینک به جمله ای که مینویسید مربوط باشد! یعنی اگر نوشته اید برای دانلود رایگان روی لینک بزنید، حتما لینک به یک صفحه که در آن لینک دانلود رایگان وجود دارد برود و وارد سایت یا صفحه ی دیگری نشود.

اگر سایت یا صفحه ی اینترنتی ندارید میتوانید آن قسمت را خالی بگذارید.

لینک خودتان را هوشمندانه بسازید!

سعی کنید لینکی بسازید که بتوانید آمار کلیک روی آن را نیز داشته باشید!
جمع آوری آمار در فضای اینترنتی بسیار حیاتی است زیرا تاثیر مستقیمی روی برنامه ریزی های آینده شما میگذارد چون میتوانید بفهمید مخاطبان شما به دنبال چه هستند.

برای جمع آوری آمار از لینک صفحه ی خود میتوانید از کوتاه کننده لینک yon.ir که رایگان است استفاده کنید به این ترتیب که آدرس لینک خود را در سایت یون کوتاه میکنید و لینکی که از آن سایت نصیب شما میشود و شکلی شبیه این دارد yon.ir/vaaset را در قسمت link پروفایل خود قرار دهید.

نکته ی دیگری که درباره ی لینک پروفایل شما در اینستاگرام مهم است این است که این لینک باید به صفحه ای انتقال یابد که با موبایل قابل استفاده و به اصطلاح mobile friendly باشد.

انتخاب دسته بندی کسب و کارتان

محل نمایش دسته بندی کسب و کار شما در اینستاگرام
محل نمایش دسته بندی کسب و کار شما در اینستاگرام

در انتخاب دسته بندی برای پروفایل خود توجه کنید که این دسته بندی مطابق کسب و کارتان باشد! برای مثال اگر گل فروش هستنید گزینه ی فروش غذا را برای خود انتخاب نکنید!

اگر مغازه دارید آدرس آن را وارد کنید

این برای شناسایی شما و کسب و کارتان برای مخاطبان و فالورهایتان بسیار مهم است که اگر مغازه یا فضایی در دنیای واقعی دارید ، آدرس آن را نیز ارائه دهید.

مطب پزشکی، گلفروشی، آجیل فروشی و… نیز اگر محل کسب و کار شماست باید یک آدرس به بازدید کنندگان و فالورهایتان بدهید چون احتمالا به آنجا مراجعه خواهند کرد.

از هایلایت استوری و ویترین پیج خود برای نمایش سرویس های ویژه استفاده کنید

محل هایلایت در اینستاگرام
محل هایلایت در اینستاگرام

پس از فعال شدن بیزینس پروفایل شما در اینستاگرام یک قسمت در بالای پیجتان اضافه میشود با نام highlights که بهتر است از این قسمت برای ذخیره ی استوری های ویژه ی خود، معرفی بیشتر خود، معرفی محصولات و تخفیفات ویژه ی خود و امثالهم استفاده کنید.

از این قسمت میتوانید برای دسته بندی خدماتتان،نتایج خدمات، دسته بندی گروه ها و… نیز استفاده کنید! به این صورت که مثلا یک هایلایت با عنوان کدهای تخفیف بسازید و همه ی کدهای تخفیف خود را که به صورت story در اینستاگرام منتشر کرده اید را در این قسمت نیز ذخیره کنید.

برای ذخیره ی استوری در این قسمت کافیست پس از ارسال استوری خود در اینستاگرام،روی آن کلیک کنید و در قسمت پایین سمت راست روی highlight زده و در یکی از هایلایت های خود ذخیره اش کنید.

برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن