جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
توسعه و ارتقا فردیمدیریت کسب و کار

ورزش کنید تا بتوانید بهتر بفروشید!

گمان می کردم ورزش کردن باعث میشود کمتر برای کارم وقت بگذارم و بیشتر از اهدافم دور شوم اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که این ورزش نکردن است که به من آسیب می رساند

اگر نمی خواهید ضربان قلب منظمی داشته باشید، اگر نمی خواهید گنجایش ریه هایتان بیشتر شود تا اکسیژن بهتر و بیشتری به بدن تان برسد، اگر نمی خواهید برای همیشه با نفس تنگی خداحافظی کنید، اگر نمی خواهید غذایی که می خورید به خوبی هضم شود و دستگاه گوارش تان منظم کار کند، اصلا سراغ ورزش کردن نروید.

اما اگر به دنبال زندگی شادتر و سالم تری هستید، اگر می خواهید کارتان را با لذت بیشتری انجام دهید، اگر می خواهید در برخورد مشتری صبر و شکبیایی بیشتری داشته باشید، از ورزش کردن غافل نشوید.

زمانی که ورزش می کنیم عضلات ما ۱۰ تا ۱۸ برابر حالت استراحت به خون احتیاج دارند، ۲۰ برابر قند و اکسیژن مصرف می کنند و ۵۰ مرتبه بیشتر گاز کربنیک دفع می کنند. همه اینها یعنی اینکه ورزش کردن چقدر می تواند به عملکرد قلب ما کمک کند. علاوه بر این، ورزش کردن ذهنیت ما نسبت به زندگی را تغییر می دهد و از ما فردی خوش اخلاق تر می سازد.

ورزش، معلم فوق العاده ای است. از ورزش، رفاقت+ فروتنی و تحمل کردن نظرات مخالف را آموختم.

کوبی براینت، بسکتبالیست

ورزش کردن یکی از آن کارهایی است که انسانهای جاه طلب مانند فروشندگان خیلی سخت می توانند آن را به یکی از اولویتهای زندگی خود تبدیل کنند.

فروشندگان (البته فروشندگان شایسته و موفقیت طلب) آنقدر غرق در کار خود می شوند و آنقدر نسبت به انجام آن به بهترین نحو متعهد می گردند که تعریف کردن پروژه هایی همچون ورزش کردن نوعی اتلاف وقت و دور شدن از اهداف اصلی به نظر می رسد.

من نیز چنین ذهنیتی داشتم و گمان می کردم ورزش کردن باعث میشود کمتر برای کارم وقت بگذارم و بیشتر از اهدافم دور شوم اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که این ورزش نکردن است که به من آسیب می رساند. می پرسید ورزش کردن چه کمکی به فروش من کرده است؟

در ادامه پاسخ ها را ببینید:

زمانم را بهتر مدیریت می کنم

پس از آنکه به یک برنامه تمرینی منظم و منطقی رسیدم، متوجه شدم که از انگیزه بیشتری برای متعادل ساختن دیگر ابعاد زندگی و تعیین هدف برای آنها برخوردار شده ام. ورزش کردن بدون برنامه امکان پذیر نیست. زمانی که به یک باشگاه ورزشی می روید، اولین قدم تعیین برنامه است.

بدون برنامه ریزی درست تنها وقت و انرژی و البته پول خود را هدر داده ایم. این تأکید روی برنامه ریزی به تدریج خود را در جنبه های شخصی و اجتماعی زندگی نیز نشان میدهد و سبب می گردد مدیریت بهتری روی زمان خود داشته باشیم.

 شبکه قدرتمندتری را ایجاد کرده ام

من یکی از بهترین مشتریانم را که حجم خرید بسیار بالایی دارد، در استخر ملاقات کردم. کمی با هم صحبت کردیم و متوجه شدیم که نقاط مشترک فراوانی داریم. در ملاقات های بعدی، خودم و شرکت را بیشتر به ایشان معرفی کردم و اکنون حدود ۲ سال است که با هم کار می کنیم.

حضور در چنین فضاهایی به گسترش شبکه مشتریان و شرکا کمک می کند. نکته مثبت در مورد این روش شبکه سازی این است که ارتباطاتی که از این طریق شکل می گیرند، ارتباطاتی غیررسمی و دوستانه هستند و ماندگاری بیشتری دارند.

البته باید این نکته را نیز مدنظر قرار داد که چنین روابط دوستانه ای سبب کمرنگ شدن اهمیت رعایت اصول همکاری تجاری و ضوابط سازمان فروش نشوند.

کارآیی بیشتری دارم

فواید جسمانی ورزش کردن کاملا مشخص و روشن هستند اما ورزش علاوه بر تقویت قوای جسمانی، به قوی تر شدن توانایی ذهنی ما نیز کمک می کند. قبل از آنکه یک برنامه تمرینی منظم داشته باشم، احساس خستگی زیادی در محل کارم داشتم. معمولا در ساعات پایانی کار، بهره وری ام افت می کرد و برای تمرکز کردن روی کارها و علایق شخصیام انرژی کافی نداشتم.

پس از رفتن به منزل، چند ساعتی را جلوی تلویزیون دراز می کشیدم و خودم را برای روز بعد آماده می کردم. البته معمولا سریال های تلویزیون و فوتبال های آخر شب باعث می شدند که تا دیروقت بیدار بمانم و روز بعد را با خستگی و بی حوصلگی آغاز کنم.

رفتن به باشگاه ورزشی باعث شده که بتوانم افکارم را پردازش و قبل از شروع یک روز جدید فشارها و خستگیها را کاملا تخلیه کنم.

همچنین ورزش کردن سبب گشته تا برنامه خواب بسیار منظمی داشته باشم و پس از یک خواب کافی و عالی روز کاری ام را آغاز کنم.

 حس مثبت رقابت با خود و دیگران را دارم

تعدادی از نوآورترین شرکتهای جهان از جمله گوگل و اپل در محل شرکت از وسایل تمرینی و ورزشی استفاده می کنند. دلیل این اقدام، ساده است؛ وجود چنین وسایلی باعث می شود که کارمندان بهانه ای برای ورزش نکردن نداشته باشند و به راحتی بتوانند از امکاناتی که سازمان برای شان در نظر گرفته، استفاده کنند.

وجود چنین وسایلی باعث می شود که حس مثبت رقبت سالم بین افراد به وجود آید و این حس مثبت به کل سازمان تسری یافته و سازمان همیشه آماده رقابتی سالم با رقبایش باشد.

ورزش کردن همیشه با حس رقابت همراه است. حتی زمانی که برای تمرین کردن به باشگاه می رویم بدون آنکه رقابتی در کار باشد، هر جلسه با خود رقابت می کنیم و دوست داریم از جلسه قبل بهتر باشیم؛ انگار که هزاران نفر در حال تماشا کردن و تشویق کردن ما هستند.

اگر همین ذهنیت را به عنوان فروشنده نیز داشته باشیم، به راحتی بر بسیاری از موانع غلبه می کنیم و بدون آنکه عمل خارق العاده ای انجام دهیم، می بینم که شرایط بسیار بهتر شده است.

برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن