جلب اعتماد در اینستاگرام و تلگرام
افزایش فروشمدیریت کسب و کار

۱۰ قانون طلایی برای موفقیت در فروش-قسمت دوم

5 قانون دوم از 10 قانون طلایی که در ادامه آمده است، علاوه بر اینکه تعداد فاکتورهای شما را افزایش می دهند، باعث می شوند که دید مردم نیز نسبت به شما بعنوان یک فروشنده عوض شود

در پست ” ۱۰ قانون طلایی برای موفقیت در فروش-قسمت اول ” ۵ قانون مهم در فروش را ارائه کرده ایم و در این ساعت به سراغ پنج قانون طلایی فروش دیگر خواهیم رفت! اگر مطلب قبل را نخوانده اید میتوانید اینجا را ببینید و سپس مطلب زیر را بخوانید:

قانون ۶: اگر از شما سؤال پرسیده شد خیلی خلاصه پاسخ دهید و بگذرید.

به یاد داشته باشید که سؤال مشتری در مورد شما نیست، بلکه در مورد این است که آیا شما فرد مناسبی برای او هستید یا خیر. موفقیتها و پیشرفتهای شخصی شما محترم هستند اما به مشتری ربطی ندارند. اینکه شما بین سایر ویزیتورهای شرکت بیشترین فروش را دارید، عالی است اما چرا باید برای مشتری جذاب باشد؟ در پاسخ به سؤال مشتری به تعریف و تمجید از خودتان نپردازید.

قانون ۷: تنها زمانی که نیاز مشتری را بدرستی ارزیابی کردید در مورد کالا یا خدمات خود توضیح دهید.

همه ی ما فروشندگان زیادی را سراغ داریم که گمان می کنند با یک روبات روبه رو هستند. این فروشنده ها هنگام مذاکره با مشتری طوری در حالت خودکار همیشگی شان غرق می شوند که متوجه نمی شوند مشتریشان یک انسان است و نفس می کشد!

مراقب باشید که در این دام گرفتار نشوید. قبل از آنکه شروع به صحبت کنید مشتری خود را بشناسید. مانند فردی که نوشته ای را از حفظ کرده، رفتار نکنید. هر مشتری نیاز خاص خود را دارد پس باید متناسب با نیاز او محصول را معرفی کرد.

قانون ۸: برای مشتری سخنرانی نکنید.

در مورد چیزهایی که هیچ ارتباطی با خواسته ی مشتری ندارد سخنرانی نکنید. تنها تعداد کمی از چیزهایی را که فکر می کنید می تواند به وضعیت خاص مشتری شما کمک کند، انتخاب کنید و به او بگویید. نکته ی مهم دیگر اینکه درباره ی موضوعاتی که به فروش ارتباطی ندارند، اصلا صحبت نکنید. اینکه شما طرفدار کدام تیم فوتبال هستید یا اینکه مشتری دربارهی فلان سیاستمدار چه نظری دارد، هیچ ارتباطی با فروش کالای شما ندارد پس اصلا سراغ چنین مسائلی نروید مگر اینکه مشتری از دوستان صمیمیتان باشد.

قانون ۹: از مشتری بپرسید آیا موانعی برای برداشتن گام منطقی بعدی وجود دارد یا خیر.

پس از طی هشت مرحله ی اول شما باید در ک خوبی از نیاز مشتری در رابطه با محصول یا خدمت خود داشته باشید. با رعایت این ۹ قانون و ایجاد احساس اعتماد متقابل و تفاهم، برای پر کردن شکاف بین نیازهای مشتری و محصول و خدمتی که ارائه می کنید، آماده هستید.

اکنون نوبت این است که:

قانون ۱۰: از مشتری خود دعوت کنید تا وارد عمل شود.

این اصل نیاز به هرگونه “تکنیک خاتمهی فروش” را از بین می برد زیرا توپ را به درون زمین مشتری می اندازد. اگر از تکنیک خاتمهی فروش استفاده کنید توپ در زمین شما و تمرکز روی شما خواهد بود. اما شما نمی خواهید که تمرکز روی شما باشد. شما نمی خواهید مشتری به یاد آورد که با یک “فروشنده” طرف است. شما یک فروشنده نیستید بلکه انسانی هستید که یک محصول یا خدمت خاص ارائه می کنید و اگر بتوانید مشتری خود را به درک آن متقاعد کنید، در حال تبدیل شدن به یک فروشنده ی بی نظیر هستید.

برچسب ها
📄 میخوام بقیه اشم بخونم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن