نظارت واسط بر معاملات

قابل اعتماد بودن عبارت است از : عدم تضعیف پذیرش، جبران متقابل، پشتیبانی و تقویت رابطه. بنابراین تعریف، ما در عین حال که به دیگران اعتماد می کنیم خود نیز باید فردی قابل اعتماد باشیم.
اعتماد در فضای مجازی سخت است و ما این را میدانیم. این جمله در سالهای پیش که شاید شما در اینترنت نبودید اما ما گذران عمر در این فضا داشتیم بسیار بسیار صحت داشت و با گوشت و پوست میتوانستیم آن راحس کنیم و اگر با ما در فضای مجازی حضور داشتید این مسئله را درک کرده بودیم.
هیچ سر و سامانی برای فضای مجازی وجود نداشت و قانونی در این موارد وجود نداشت.
تنها هر چند روز مستندی از تلویزیون پخش میشد و از کلاهبرداری در اینترنت سخن میگفتند و ترساندن مردم از چیزی که خود نیز تجربه اش نکرده بودند.
با این حال با توجه به پیشرفت های اخیر در فضای مجازی مواردی پیش آمده که باعث میشود سایت ها در مسیر درستی قدم بردارند!
هرچند یکی از راه ها نشانگر قانونی بودن نیست و به همین دلیل واسط جهت جلب اعتماد شما و افزایش اعتبار خود همه ی راه های قانونی جهت جلب اعتماد را انجام داده است که در زیر میتوانید به آنها پی ببرید.

مشخص بودن آدرس و نشانی

واسط با توجه به مسئولیتی که در قبال ایده ی اولیه و مشتریانش دارد ملزم است آدرس و نشانه ی خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا برخی بسته های پستی برای بازبینی و… به آن برگشت داده شوند.وجود یک آدرس مشخص،شماره تماس معتبر ثابت و موبایل امکان پیگیری شکایت و…از واسط را به راحتی میسر میکند.
این برای ما نیز عاقلانه نیست که اگر قصد کلاهبرداری داشته ایم آدرس و نشان خود را در اختیار بازدیدکنندگان سایت و مشتریانمان قرار دهیم.
اطلاعات بیشتر درباره ی راه های تماس با ما و آدرس پستی ما در صفحه ی تماس با ما درج شده است.

ثبت در گذرگاه های قانونی کشور

هم اکنون در کشور دو مرجع معتبر جهت اعتبار بخشی به کسب و کارها وجود دارد:
۱- وزارت فرهنگ و ارشاد ج.ا.ایران
۲- وزارت معدن و صنعت کشور
برای عضویت در این دو مجموعه سایت ها نیاز به ثبت و تکمیل فرم های رسمی کشوری هستند.در تمامی این فرم ها آدرس،شماره تماس و مشخصات خصوصی صاحب کسب و کار ثبت میشود تا در صورت ایجاد کلاهبرداری و… بتوان آن را پیگیری کرد.
البته این گذرگاه ها نیز مشکلاتی دارند، برای مثال امکان تقلب برای کاربرانی که آشنایی زیادی با اینترنت ندارند میسر است و از طرف دیگر ثبت های مربوط به پیج های صفحاتی مانند اینستاگرام و… ایمنی ب اندازه ی سایت ها ندارند.

مسئله ی بعدی این است که با استفاده از این نشان ها و تشکیل دادگاه و… برای حل مشکلات مربوط به کلاهبرداری های اینترنتی ممکن است تا یکسال به طول بیانجامد که وجود واسط باعث کاهش این زمان تا ۲۴ ساعت نیز میشود.

الاایهاله خدمت شما بازدید کنندگان و استفاده کنندگان محترم از خدمات واسط اعلام میکنیم که واسط عضو هر دو سیستم دولتی ایران است.
تا زمان درج این متن با توجه به سلسله مراتب اداری و…ما با تاخیر دولتی ها دسترسی به کد شامد به شماره ی زیر داریم:

۱-۱-۶۹۶۸۴۳-۶۵-۰-۴

که شناسنامه ی اولیه ی ما در فضای مجازی ایران است.
طبق پیگیری های انجام شده سایر نمادهای سایت بزودی در سایت درج خواهند شد.(احتمالا در زمان مطالعه ی این متن درج شده باشند).

برای پیگیری شماره شامد ما میتوانید از سایت زیر که یک سایت دولتی معتبر است استفاده کنید:

http://logo.saramad.ir/verify.aspx?CodeShamad=1-1-696843-65-0-4

ثبت در سیستم بانکی کشور

بنابر نیاز واسط جهت تکمیل پروسه ی واسطه گری ما نیاز به درگاه بانکی داشتیم.
برای دریافت درگاه بانکی علاوه بر روال عادی افتتاح شماره حساب در بانک ها(که با روال آن و اطلاعاتی که دریافت میشود آشنا هستید) اطلاعات دیگری نیز از واسط دریافت شده است.

با در نظر گرفتن موارد یاد شده در بالا و اطمینان از اینکه تمامی مشخصات صاحبان این کسب و کار در سیستم های نظارتی ایران ثبت شده است،میتوان اطمینان حاصل کرد واسط به عنوان یک سیستم بی طرف در معاملات غیر حضوری و اینترنتی، گزینه ی مناسبی جهت جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی در معاملات خواهد بود.

استفاده از واسط به معنای قبول تمامی قوانین ثبت شده در صفحه ی قوانین واسط می باشد.